С много добра игра Добруджа победи Раковски

Наско Илиев и Косъма се разписаха за успеха на жълто-зелените.

Добруджа изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона и спечели домакинствата си на Раковски от 11 кръг на Б група с 2:0, като това бе най-малкото, с което се отърваха гостите на фона на показаното от двата отбора и десетките положения пред тяхната врата.

Въпреки че цяло първо полувреме се игра на една врата - тази на отбора от град Раковски, до почивката резултатът остана непроменен. Логичното се случи в 56 мин., когато Атанас Илиев засече с глава центриране на Спас Георгиев и Добруджа поведе с 1:0. Това бе осмият гол за централния нападател на Добруджа в първенството. Домакините продължиха да атакуват опасно и в 74 мин. Ивайло Димитров с много техничен удар се разписа за 2:0.

С добавените днес 3 точки, Добруджа вече има 17 и се изкачи на седмо място в Б група.

Жълто-зелените играха в състав: Николай Радомиров, Костадин Гаджалов, Емил Колев, Николай Христозов, Кристиян Димитров, Красимир Станоев, Симеон Симеонов, Ивайло Димитров (90 - Станимир Андонов), Иван Цачев (86 - Ивайло Лазаров), Спас Георгиев и Атанас Илиев (70 - Ивелин Василев).