Момичетата на СКТМ Спортист-95 - с бронз от Държавния шампионат

Държавното отборно и индивидуално първенство по тенис на маса за момичета и момчета до 12 години се проведе в Горна Оряховица от 16 до 18 юни

Общо дванадесет отбора от цялата страна бяха придобилите право да вземат участие във Финала на отборния шампионат.

Момичетата на СКТМ „Спортист-95” - Генерал Тошево се завърнаха с бронзови медали от Отборното първенство и от Индивидуалния шампионат.

В състава взеха участие Ели Митева, Никол Костадинова и Стела Чернева, които в групата си победиха съответно с 4:1 отбора на „Чая” Асеновград и с 4:2  СКТ „Панагюрище”. В среща, решаваща за влизане в четворката състава отстрани с  4:1 отбора на „Амер спорт” - Чепеларе. На полуфинал се допусна загуба от Две Могили и в много оспорван мач с отбора на „Дунав”  Русе за трето и четвърто място, нашите момичета се наложиха с 4:3. Най-голям принос за тази победа има състезателката Никол Костадинова, която се наложи над първата ракета Ванеса Цонева и така от губещи  мача от 2:3 се наложихме с 4:3.

Шампионатът продължи с индивидуалната надпревара по схема на 64 и елиминиране чрез една загуба.
До полуфинал достигна Ели Митева, която загуби с 2:3, след като водеше в геймовете с 2:1 и в петия гейм с 8:6 и психически не издържа да завоюва победата.

В крайното Отборно класиране преобладават тимовете от Североизточна България.