Футболистите на Добруджа - втори на Олимпийски надежди

Футболистите на Добруджа загубиха на финала на олимпийския младежки фестивал в Албена от Спартак (Варна). Варненци спечелиха решителния мач с 1:0. С бронз се окичиха връстниците им от Шумен.

В една от най-атрактивните дисциплини – плажен волейбол шампиони станаха двойките на Румъния - при юношите и девойките. В баскетбола гостите ликуваха при девойките, а надпреварата при юношите бе спечелена от русенци.

В плуването Филотея Димитрова грабна две титли. Варненката бе най-бърза на 100 м бътерфлай с време 1:10,70 мин, а на 100 м свободен стил фиксира 1:04,50 мин.

В турнира по лека атлетика шуменецът Здравко Тончев триумфира на 1800 м с време 3:58 мин., а при девойките Силвия Георгиева („Евър”, Вн) фиксира на 800 метра 4:46 мин.

В тениса на маса надпреварата при юношите бе спечелена от Иво Йорданов („Комфорт”, Вн). При дамите най-добра бе Нели Петришка (Панагюрище).

В седмото издание на фестивала „Олимпийски надежди 2014” стартираха над 500 състезатели в 7 вида спорт.