Добруджа загуби дербито

Отборът от Добрич изостава на 5 точки от второто място в Б група.

В дербито на 21 кръг на Б група вторият в класирането Хасково победи третия Добруджа с 1:0. Гостите от Добрич имаха отлична възможност да открият в последната минута на първата част, когато за игра с ръка на футболист на домакините, получиха дузпа. Тя бе изпълнена от капитана Симеон Симеонов, но вратарят на Хасково спаси удара му. Единственият гол в мача падна 2 минути след почивката. Жълто-зелените, подкрепяни от вярната си агитка и при това далечно гостуване, след това достигнаха до редица добри положения, но не успяха да отбележат изравнително попадение.

Добруджа остава с 35 точки на третото място, а Хасково с добавените днес 3 точки събира 40. До края на шампионата остават 5 кръга.

Загубата сложи край на две дълги успешни серии за отбора от Добрич - 8 мача без загуба за първенство и 9 шампионатни гостувания без поражение.