Добруджа победи лидера

Отборът от Добрич взе шест точки от двата си мача през тази седмица и се доближи до първите две места в класирането.

Добруджа спечели дербито на осмия кръг на Б група. На стадион "Дружба" жълто-зелените, които са трети в класирането, победиха лидера Хасково с 1:0.

Домакините от Добрич започнаха много силно мача и до почивката достигнаха до три отлични възможности за гол - на два пъти Ивайло Димитров и веднъж Костадин Гаджалов отблизо пропуснаха да открият резултата.

Натискът на Добружда продължи и през втората част и логичното се случи в 51 мин. Спас Георгиев отблизо засече центриране от фаул към далечната греда и отбеляза за 1:0. Отново той можеше да отбележи втори гол в средата на второто полувреме. При контраатака за Добруджа Спас Георгиев преодоля вратаря на Хасково Ивайло Василев, след което обаче вместо в опразнената врата, насочи топката в гредата и резултатът остана непроменен за изненада на всички на стадион "Дружба".

В оставащите минути отбраната на домакините не позволи на гостите да организират нещо по-опасно и добричлии заслужено взеха трите точки.

Загубата е втора за Хасково през това първенство и отборът остава с 18 точки.

Добруджа пък вече събира 14 точки и запазва третото си място в класирането.

Съставът на Добруджа: Александър Конов, Иван Иванов, Костадин Гаджалов, Николай Христозов, Детелин Димитров (Георги Радев), Симеон Симеонов, Иван Цачев, Кристиян Малинов, Спас Георгиев, Станимир Андонов (Георги Василев), Ивайло Димитров  (Кристиян Петков).