Добруджа взе 3 победи и е на 1/2-финал за купата

Юношите старша възраст на хандбален клуб Добруджа спечелиха всичките си мачове от първия ден на финалния турнир за Купата на България в Бургас.

Добричлии започнаха участието си с разгромна победа над Раховец (Горна Оряховица) с 19:8, като още на почивката водеха с категоричното 9:2.

Последва оспорван мач срещу домакина на финалния турнир Черноморец (Бургас). На почивката резултатът бе 5:4 за жълто-зелените, а в крайна сметка те спечелиха с 12:10.

В последния си мач в групата Добруджа отново имаше за съперник бургаски отбор - Фрегата. Възпитаниците на треньора Светослав Божков дръпнаха с 10:7 след първата част, а краят дойде при 22:17 в тяхна полза.

С три победи от три мача юношите старша възраст на Добруджа завършиха на първо място в своята група.

На 1/2-финал утре (неделя) младите хандбалисти от Добрич ще срещнат втория в другата група Локомотив (Варна) . Вторият 1/2-финал противопоставя Спартак (Варна) и домакина Черноморец (Бургас).