Шарапова продължава без загубен сет

Рускинята се класира за полуфиналите, след като надделя над Елена Макарова

Световната номер 2 Мария Шарапова продължава без загубен сет на “Australian Open”. Приятелката на Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира без да срещне особени трудности. Рускинята победи сънародничката си Екатерина Макарова с 6:2, 6:2 и в следващия кръг ще срещне японката Ли На.

Двубоят започна равностойно, като и двете момичета взеха подаванията си и пробиха по веднъж сервиса на съперничката. След като резултата в сета стана 2:2, Шарапова се активизира и успя да спечели следващите четири гейма, с което затвори и сета.

Втората част бе решена бързо. Маша започна с пробив, а в последствие резултатът набъбна до 5:1 в нейна полза. Без напрежение двете рускини спечелиха подаванията си и в крайна сметка след ново 6:2 мачът приключи.