Избраха Стойка Петрова за боксьорка на годината в България

Добричлийката се представи отлично на Световното първенство в Китай и на Олимпиадата в Лондон.

На церемония, организирана от боксовата федерация, бяха наградени най-добрите в този спорт през 2012 година.

Приза за най-добър състезател при жените спечели Стойка Петрова.

Спортист номер 1 на Добрич за 2011 г. Стойка Петрова записа три победи на световното по бокс за жени, проведено през май в Китай. Тя надигра последователно Лаопеам от Тайланд с 10:8, Валерия Калабрезе от Италия с 16:10 и Сара Урамун от Франция с 21:15. С достигането до 1/4-финал в категория до 51 кг. тя се класира за Олимпиадата в Лондон. В първата си среща на най-големия спортен форум на планетата боксьорката от Добрич размаза Сиона Фернандес от Нова Зеландия с 23:11. Стойка Петрова загуби от представителката на домакините Никола Адамс в 1/4-финал на женския боксов турнир на Олимпиадата и остана на крачка от медалите. Тази есен тя премина от БК Добрич в БК Русе.

Номер 1 при мъжете за 2012 година е Тервел Пулев.