Добруджа разби Спартак насред Варна

Жълто-зелените остават с пълен точков актив и след третия си мач в мъжката А хандбална група.

В дербито на третия кръг шампионът Добруджа победи като гост Спартак (Варна). Съперникът открито афишира амбициите си титла през този сезон, но в тази среща ясно си пролича, че отборът от Добрич остава основният фаворит за първото място.

Хандбалистите от Добрич започнаха по впечатляващ начин мача във Варна и още на почивката си подсигуриха ценната победа - 22:14 за гостите след първите 30 минути.

В крайна сметка добруджанци се наложиха с 42:28 и направиха решителна крачка към първото място през редовния сезон, след като категорично надиграха като гост основния си конкурент.

С по 9 гола за победителите се отличиха Красимир Коев и Светослав Недев.

ХК Добруджа остава на върха в класирането в мъжката А група с 3 победи от 3 мача.