Ван Перси и Кагава с първи голове за Юнайтед

Манчестър Юнайтед победи Фулъм с 3:2 в мач от втория кръг на Висшата лига. Новите попълнения Робин ван Перси и Шинджи Кагава се отчетоха с първите си попадения за “червените дяволи”. Сър Алекс Фъргюсън започна мача с доста необичаен състав, като остави Уейн Рууни, Райън Гигс, Пол Скоулс, Хавиер Ернандес и Дани Уелбек сред резервите. Българският нападател Димитър Бербатов не попадна в групата, което е потвърждение за чакан негов трансфер.

Фулъм изненада домакините още в третата минута. Деймиън Дъф беше точен при заучено изпълнение на пряк свободен удар, при който пред вратарското поле засече подаване по земя от Брайън Руис отдясно и прати топката до близката греда на Де Хеа. В 10-ата минута Манчестър Юнайтед изравни. Робин ван Перси вкара първия си гол за “червените дяволи”. На границата на наказателното поле холандецът продължи към вратата на Шварцер центриране на Евра отдясно.

В 36-ата минута друго ново попълнение - Шинджи Кагава, също откри головата си сметка за Юнайтед. Японецът беше най-съобразителен в наказателното поле при разбъркване след изпълнение на корнер и при добавката на удар на Том Клевърли прати топката във вратата на Фулъм. Четири минути преди почивката Рафаел да Силва вкара трети гол за “червените дяволи”. Той се разписа с глава след центриране на Ашли Йънг. Минути по-рано гол на бразилеца беше отменен заради засада.

В 65-ата минута Фулъм върна едно попадение. Неманя Видич си вкара автогол. Сръбският защитник изпревари вратаря Давид де Хеа при центриране отляво и топката влезе в мрежата. В последните минута на мача Уейн Рууни появил се като резерва в 68-ата минута беше изнесен на носилка, а дясното му коляно беше сериозно бинтовано. В добавеното време Де Хеа спаси опасен удар на Руис с глава и спаси победата на тима си.

По този начин Манчестър Юнайтед записа десети пореден успех над Фулъм за първенство и други турнири. “Червените дяволи” продължават без поражение на “Олд Трафорд” през 2012 г., като записаха 9 победи в 10-те си срещи на “Театъра на мечтите”.

Манчестър Юнайтед – Фулъм 3:2
0:1 Дъф (3), 1:1 Ван Перси (10), 2:1 Кагава (35), 3:1 Рафаел да Силва (41), 3:2 Видич (64-автогол)