Победен дебют за новия треньор на Барса в Примера

Каталунците разнищиха Реал Сосиедад за успеха с 5:1

Новият треньор на Барселона Тито Виланова записа успешен дебют в Примера дивисион. В мач от първия кръг на новия сезон каталунците победиха Реал Сосиедад с 5:1, а Лионел Меси продължи головата си серия от миналия сезон и се разписа на два пъти.

Въодушевени от домакинското равенство 1:1 на шампиона Реал (Мадрид) с Валенсия, “блаугранас” започнаха ударно и капитанът Карлес Пуйол откри резултата в 4-ата минута. Отговорът на гостите не закъсня и Гонсало Кастро изравни пет минути по-късно.

Вихреното начало на двубоя беше затвърдено с двете попадения на Меси. 25-годишният аржентинец се разписа в 11-ата и 16-ата минута. Малко преди почивката Педро направи 4:1 и не остави съмнения в тоталното превързходство на Барса.

Шест минути преди края резервата Давид Вия ознаменува с гол завръщането си в Примера дивисион. Испанският национал беше извън игра за повече от половин година след счупване на крака, получено на Световното клубно първенство.