Матей Казийски награди най-добрите на финалите в Добрич

ВК "Добруджа 07" спечели сребърните медали в първенството на България при 15-годишните волейболисти.

volleyДомакин на финалния турнир на държавното първенство по волейбол за момчета до 15 години бе Добрич.

След 4 победи с по 3:0 гейма и само една загуба с тайбрек от пловдивския "Виктория Волей" в предварителната група, "Добруджа 07" се класира за 1/2-финалите.

Там добричлии победиха първия в другата група ЦСКА с 3:2.

На финала добруджанци отново се изправиха срещу "Виктория Волей".

Отборът от Пловдив се наложи с 3:0, в отделните част 25:18, 25:19 и 28:26.

Второто място в страната е изключително голям успех за 15-годишните волейболисти на Добруджа, водени от треньора Генчо Цветков.

На трето място в крайното класиране се нареди ЦСКА, след победа над Пирин (Разлог) в малкия финал.

Най-приятната изненада за младите волейболисти бе, че в церемонията по награждаването се включи най-добрият волейболист на България Матей Казийски, който заедно с кмета на Добрич Детелина Николова, връчи медалите на призьорите.

Лично от Матей получиха наградите си волейболистите с индивидуални награди. Единствен Ивайло Калев от Добруджа взе два приза - за най-добър на турнир и за най-добър нападател.

Матей Казийски остана впечатлен от публиката в зала "Добротица"Матей Казийски остана впечатлен от публиката в зала "Добротица"