Добруджа изпусна златен шанс в Шумен

В първи мач от Супер финала в мъжката Национална хандбална лига Добруджа загуби с един гол разлика гостуването си на Шумен.

За четвърта поредна година двата отбора достигат до решителния сблъсък за златните медали в първенството.

Първият в редовния сезон Шумен победи Добруджа с 28:27, като на почивката резултатът бе равен. Гостите от Добрич имаха отлична възможност да вземат срещата, като в края водеха с 22:20. Съдийски тесли в последните минути, обаче отнеха заслужения успех на жълто-зелените.

Голмайсторите за Добруджа: Чавдар Чернев - 11 гола, Христо Йорданов - 5, Красимир Коев - 4, Борислав Борисов - 3, Тансер Надир - 2, Петър Чивийски - 2.

Вторият мач от Супер финала е утре (неделя) и ще се играе отново в Шумен.

Новият шампион по хандбал на България ще бъде отборът, който пръв достигне до 3 победи.

В края на следващата седмица - на 26 и 27 май, са мачовете от Супер финала в Добрич.

Ако се стигне до решителен пети мач, той ще се играе в Шумен, заради по-предното класиране на съперника в редовния сезон.