Домът за стари хора в Добрич е модернизиран
Очаква се до края на август домуващите да се върнат в социалното заведение
На финалната права са дейностите по модернициране на дома за стари хора в Добрич. В момента текат последните дейности по оборудване на помещенията. След това предстои оценка от Агенцията за социални услуги, както и нова адресна регистрацията на хората, които са потребители на социалната услуга, обясни зам.-кметът на община град Добрич Владимир Трендафилов.
Всички дейности са реализирани по Националния план за възстановяване и устойчивост, компонент „Социално включване“, и са на стойност 2 531 861,16 евро, от които безвъзмездната финансова помощ от Европейския съюз възлиза на 2 121 009,79 евро.
Изпълнението на проекта започна през юли 2024 г. В рамките на извършените строително-монтажни дейности сградата е санирана, подменена е дограмата, изградна е фотоволтаична система, която ще захранва сградата с ток, а очакваните икономии са в размер на 170 MWh годишно. Изцяло е подменено и битовото обзавеждане. Изграден е и специализиран фитнес център с уреди, съобразени с тяхната възраст.
