Полицията е задържала двама мъже заради наркотици през последните дни в Добрич

Юни 25, 2026 - 09:16
 0
Полицията е задържала двама мъже заради наркотици през последните дни в Добрич

На 24 юни, около 11:30 часа в град Добрич е спрян за проверка лек автомобил „Фолксваген“, управляван от 33-годишен мъж. При последвалата проверка за употреба на наркотични и упойващи вещества, теста отчита положителен резултат за кокаин. Задържан за срок до 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство.


На 23 юни в хода на специализирана полицейска операция по линия на наркотични вещества, служители на Сектор "Криминална полиция" при ОД МВР Добрич спират за проверка лек автомобил "Форд", управляван от 33-годишен мъж. В хода на проверката в изграден тайник в автомобила са установени пет броя пакетчета с бяло прахообразно вещество, реагиращо на кокаин. При последвалите процесуално следствени действия в обитавано от мъжа жилище са установени и иззети сумата от 1 100 евро, електронна везна, множество пакетчета и бяло вещество с общо тегло 77 грама. Задържан за срок до 24 часа. Работата по установяване и документиране на престъпната му дейност продължава.