Николай Ангелов: И нека Балчик и България пребъдат през вековете!

Да изкажем нашата благодарност към нашите учители и просветители, защото без тях ние нямаше да бъдем това, което сме, каза още Ангелов

Май 24, 2026 - 13:23
 0
Николай Ангелов: И нека Балчик и България пребъдат през вековете!
Кметът на Балчик Николай Ангелов отправи своето пожелание към балчиклии по повод 24 май и празника на Белия град:
Скъпи съграждани,
Честит 24 май - Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност!
Честит празник на град Балчик!
Всички балчиклии се събираме днес, за да изкажем нашата благодарност към нашите учители и просветители, защото без тях ние нямаше да бъдем това, което сме. Да изкажем своята признателност на хората на изкуството - художници, писатели, творци. Те продължават да доказват колко много таланти има в България, колко много таланти има в Балчик.
Балчик е един от най-старите, но един от най-красивите градове в България! И той е такъв, благодарение на хората, които живеят в него. Хората, които се грижат за града си, които пазят традициите си и които продължават да го развиват и да го правят все по-хубаво място за живеене.
Честит празник! И нека нашият град, нека България пребъдат през вековете!