„Пица за смет“ обединява добричлии в инициатива за по-чист град
Общината кани всички жители и гости да се включат активно като съберат отпадъци и ги предадат на определените пунктове
На 9 май 2026 г. в Добрич ще се проведе екологичната инициатива „Пица за смет“, която цели да насърчи разделното събиране на отпадъци и активното участие на гражданите в опазването на околната среда.
Кампанията ще се проведе от 10:00 до 16:00 ч. на различни точки в града, където ще бъдат обособени пунктове за приемане на отпадъци. Организаторите отправят призив към жителите на Добрич да се включат активно и заедно да допринесат за по-чиста и по-приветлива градска среда.
Пунктове ще бъдат разположени на следните места:
- кв. Рилци – Читалище „Пробуда“
- районът на ЖП гара Юг – бул. „Добричка епопея“
- Младежки център Добрич
- ЖК „Добротица“ – срещу паркинга на СБА
- районът на паметник „Добротица“
- ЖК „Балик“ – бл. 20, пред детската площадка
- ЖК „Балик“ – площадка за разделно събиране на отпадъци от домакинства, ул. „Христо Ботев“ 68
- ЖК „Строител“ – пред бл. 58
- паркингът на ДКЦ 2
- паркингът пред СУ „Климент Охридски“ – бул. „Русия“ 2
- Градски парк „Св. Георги“ – входът до скейт парка, до ул. „Лозята III път“
Пунктовете ще работят в обявените часове, като на всяка локация ще бъде осигурена организация за приемане на отпадъците.
Инициативата „Пица за смет“ съчетава екологична кауза и гражданска активност, като насърчава добрите практики за разделно събиране и опазване на градската среда.
