СУ „Свети Климент Охридски“ домакин на Национална ученическа конференция по гражданско образование
СУ „Свети Климент Охридски“, град Добрич, създател и организатор на Националната ученическа конференция по гражданско образование „Семейство-училище-общество“ за 12-ти пореден път събира активни и мислещи млади хора от цялата страна
Конференцията е част от календара на Министерството на образованието и науката за изяви на учениците и се утвърждава като желано място за младите хора да представят своите идеи, проекти и визии за бъдещето на обществото.
Допуснати са 200 ученици до присъствения етап на конференцията отградовете Добрич, Димитровград, Силистра, Ловеч, Плевен, Лом, Варна, Русе, Шумен, Разград, Елена, Велико Търново, Пловдив и Търговище и село Средище. Участниците ще се състезават в 3 възрастови групи в следните категории:
- Лично творчество
- Проекти
- Презентации
- Филми
- Драматизации
- Изобразително изкуство
Форумът насърчава критичното мислене и активната позиция на младите хора по значими обществени въпроси.
Очаква се конференцията да предложи вдъхновяваща среда за обмен на идеи, създаване на нови приятелства и изграждане на активна гражданска позиция сред младото поколение.
Програма:
Откриване - 08 май 2026 г. - 16:30 часа, Куклен театър – гр. Добрич
Заключителен етап - 09 май 2026 г. - 09:00 часа, СУ „Свети Климент Охридски“
Членове на журито на конференцията са представители на висши учебни заведения, Регионално управление на образованието, град Добрич, Регионална библиотека Добрич и журналисти.
