До края на месец юни трябва да приключат всички дейности по ремонта на Дома за стари хора в Добрич
Общински съвет - Добрич одобри предоставянето на временен безлихвен заем за изпълнението на проекта за основен ремонт и модернизация на Дома за стари хора, който се финансира по Плана за възстановяване и устойчивост
Общинските съветници дадоха съгласие за предоставяне на временен безлихвен заем от бюджета на Община град Добрич в размер на 1 229 519 евро, с цел разплащане на разходи по изпълнение на проекта. Срокът за възстановяване на заема е след фактическото плащане от Финансиращия орган.
По думите на вносителя на докладната заместник-кметът Павел Павлов има вероятност този заем да не се използва. „Предвид обстоятелствата, в които се намират финансите на държавата в момента, е добре да имаме някаква застраховка, за да можем наистина да приключим с дейностите по този проект”, каза още Павлов.
Общинският съветник Иво Пенчев попита администрацията какви са сроковете за изпълнение на дейностите по проекта, както и кога възрастните хора могат да бъдат настанени отново там?
„Крайният срок на всички проекти, които се изпълняват по ПВУ е края на месец юни. Веднага след като приключи ремонта и бъде приет по съответния законов начин, тогава ще бъдат преместени хората”, обясни Павлов.
Павлов изказа и предположение, че дейностите може да приключат и преди края на месец юни.
