Генерал Тошево отбеляза 153 години от гибелта на Васил Левски

На 19 февруари в Генерал Тошево отбелязаха годишнината с възпоменателно поклонение

Фев 19, 2026 - 15:53
 0
Генерал Тошево отбеляза 153 години от гибелта на Васил Левски

Пред бюст-паметника на Васил Левски в градския парк венци и цветя положиха кметът на Община Генерал Тошево Валентин Димитров, председателят на Общинския съвет д-р Яна Бонева, общински съветници, представители на институциите,  както и десетки признателни граждани и ученици. С едноминутно мълчание всички присъстващи сведоха глави в знак на почит към великото му дело.
В словото си кметът Валентин Димитров подчерта значимостта на личността и саможертвата на Левски:
„Днес не просто си спомняме за геройството на Апостола, а изразяваме своята дълбока признателност към една личност, превърнала се в нравствен ориентир за поколения българи. Когато свеждаме глави в знак на смирение и почит, отдаваме уважение на човек, който загуби себе си, но спечели свободата на България.“


Редакторски екип 1 Редакторски екип на Добрич Онлайн За връзка: info@dobrichonline.com