Камелия Тодорова представи първата си книга
В библиотеката се състоя премиера на книгата на Камелия Тодорова "Пътеводител на толерантността : Или как да разбираме хората с аутизъм, специфични потребности и невидими проблеми"
Модератор на събитието бе Светлана Попова от Дирекция „Хуманитарни дейности“ Община град Добрич, вдъхновител за написването на наръчника.
Присъстваха - издателят Наско Атанасов, издателство „Матадор 74“, представители на социални интитуции, приятели на семейството, журналисти. На срещата бе и синът на Камелия – Недислав, за да представи част от своите картини, които рисува и постига независимост в галерия - ателие „НЕДИ-АРТ“.
В книгата, написана от майка на дете с аутизъм, Камелия Тодорова споделя личния си 20-годишен опит в отглеждане на сина си, извежда примери от ежедневието и сблъсъка си с неразбирането от страна на институциите и обществото, от липсата на интеграция в образователната система. Провокирана от истински житейски ситуации, в които тя често попада, решава да помогне на други млади семейства за справяне с подобни проблеми.
Сама финансирала изданието, авторката е убедена, че част от трудния път, който родителите на деца с „невидими“ проблеми трябва да извървят, се корени в липсата на информираност, нежелание да се прояви разбиране, отчуждение и апатия у хората. Тя благодари на всички, които са я подкрепяли и вярва, че доброто съществува и ражда добро, че промяната е в нашите ръце, не очаква нищо от никого и избира действието пред самосъжалението.
Камелия Тодорова дари екземпляр от книгата за читателите на библиотеката.
