В Шабла приключи IV кръг от Държавното първенство по плажен волейбол
Домакин на събитието бе „Лунара бийч“ - концесионер на местния плаж
В турнира взеха участие 6 двойки жени и 10 двойки мъже, каза пред медии Тпрезидентът на ВК Добруджа 07 Тодорин Ненчев. Участниците се картотекират във Федерацията по волейбол и ходят на подобни турнири по плажен волейбол. Спортно-техническите умения на състезателите следят главен съдия и хората на секретарската маса към Федерацията.
Ненчев изрази задоволството си от плажа и опитите му от години турнирите да се провеждат в Шабла.
Победители при мъжете станаха Борис Георгиев и Атанас Георгиев, които победиха на финала Мартин Йочев и Ясен Станев с 2:0 гейма. С бронзовите медали се окичиха Константин Стойков и Лъчезар Стоименов, като мач за третото място не се състоя заради травма на един от състезателите в другия отбор.
Купата за първо място при жените бе за Стефани Кьосева и Вероника Иванова, които победиха на финала Десислава Тодева и Дарина Киндова. Третото място заслужиха Ивет Гавраилова и Ева Петрова.
Отличията на победителите връчи кмета на община Шабла Мариян Жечев.
За най-малките почитатели на волейбола имаше плажни топки и шапки с автографи от състезателите.
източник: община Шабла
