Каварна посреща две държавни първенства по корабомоделизъм през юли 2025 г.
Настолни корабни модели и радиоуправляеми яхти ще впечатляват посетителите с изящество и техническо майсторство
От 10 до 13 юли 2025 г. в Градската галерия на Каварна ще се проведе 74-тото Държавно първенство за настолни корабни модели – клас „С“. Официалното откриване е насрочено за 11 юли от 9:00 ч. пред галерията, а посетителите ще могат да разглеждат експонатите на 11 и 12 юли от 9:00 до 18:00 ч.
Паралелно с това, на 11 и 12 юли 2025 г. в района на Средна буна – Каварна ще се състои и Държавното първенство за радиоуправляеми яхти – III кръг, класове F5. Официалното откриване ще бъде на 11 юли в 9:00 ч., също пред галерията, като състезателните демонстрации ще са отворени за публика през целия ден.
Двата шампионата се организират с участието и подкрепата на редица местни и национални партньори, включително Община Каварна, корабомоделен клуб „Вимпел“, Българската федерация по корабомоделен спорт (БФКС), СОУ „Стефан Караджа“, Зеления образователен център, Историческия музей и Общинския детски комплекс.
Очаква се голям интерес както от участници, така и от гости, любители на морската тематика и прецизните модели.
