Добруджа е на 1/2-финал за купата

Хандбалистите на Добруджа спечелиха и второто си гостуване на Левски (град Левски).

След като вчера добричлии се наложиха в мач за първенство, днес последва и победа в 1/4-финал за Купата на България по хандбал при мъжете.

Жълто-зелените се наложиха с категоричното 27:14. Всичко бе решено още след първите 30 минути - 14:6 за Добруджа бе резултатът на почивката.

По 4 гола във вратата на Левски вкараха Христо Йорданов, Джошкун Якубов, Тансер Надир и Стилиян Стоянов. На 3 пъти за гостите от Добрич се разписа Николай Запрянов, а по 2 гола добавиха Чавдар Чернев, Димитър Йосифов и Костадин Иванов. Борислав Борисов и Красимир Коев вкараха по веднъж.

С тази победа Добруджа се класира за финалната четворка. Отборът от Добрич е действащ носител на Купата на България и ще се опита отново да спечели трофея.

Мачовете срещу Левски бяха и генерална репетиция за добруджанци за голямото дерби в мъжкия ни хандбал. След седмица добричлии гостуват на Шумен в мач от Националната хандбална лига, който до голяма степен ще определи първенеца за редовния сезон.