Добруджа 07 не успя да се противопостави на Пирин

Стефан Иванов най-резултатен за Добруджа 07 с 11 точки

Март 8, 2025 - 09:35
 0
Добруджа 07 не успя да се противопостави на Пирин

Отборът на Добруджа 07 допусна поражение с 0:3 (25:21, 25:12, 25:18) срещу Пирин (Разлог) в среща от 20-ия кръг на efbet Супер Волей. Двубоят се изигра в зала „Септември“ в Разлог, където домакините показаха по-добра ефективност в нападение и контролираха развоя на играта.


Първият гейм започна равностойно, като двата тима си разменяха точки до средата на частта. Пирин успя да се откъсне след серия от успешни атаки и поведе в резултата с 25:21. Във втория гейм домакините наложиха доминация и взеха частта убедително с 25:12. Третият гейм бе по-оспорван, но Пирин запази контрола върху играта и затвори мача при 25:18.

След този двубой Добруджа 07 записва 14-а загуба в шампионата и остава с 17 точки след 6 победи и 14 поражения. Отборът заема 10-о място в текущото класиране.

В следващия кръг Добруджа 07 ще домакинства на Дея спорт (Бургас). Срещата ще се играе на 12 март (сряда) в зала „Добротица“, където добричкият тим ще търси победа, за да подобри позицията си в класирането.

Стефан Иванов бе най-резултатен за Добруджа 07 с 11 точки.