Община Генерал Тошево се включва в инициативата на БНТ „Не дишай смърт“ за борба с вейпингa сред младите
Тези устройствата предизвикват дихателни проблеми като задух, болки в гърдите, възпаление на белите дробове, а в тежки случаи дори и дихателна недостатъчност
Община Генерал Тошево става част от най-новата социална инициатива на БНТ – „Не дишай смърт“, насочена срещу нарастващата употреба на вейп устройства с неустановено и често опасно съдържание.
Основната цел на кампанията е не само да информира младите хора и техните родители за рисковете, но и да привлече вниманието на обществото към тази тревожна тенденция. Данните показват, че дори 10-годишни деца посягат към тези устройства, вдишвайки вредни субстанции, което налага спешни мерки за превенция.
Наскоро Народното събрание прие на първо четене пълна забрана за предлагането, продажбата, разпространението и рекламата на вейпове и подобни устройства. Въпреки това, практиката показва, че забраните невинаги са достатъчни, тъй като наркотичните вещества намират други начини за разпространение.
Община Генерал Тошево активно подкрепя кампанията, защото децата са бъдещето и не трябва да „дишат смърт“. В рамките на инициативата ще бъдат проведени информационни събития, срещи и кампании, насочени към подрастващите, родителите и учителите.
Информационните материали можете да изтеглите от следния линк:
https://www.namrb.org/bg/za-obshtinite/kampaniya-bnt-ne-dishay-smart
Източник: Община Генерал Тошево
