Добруджа вкара 4 в последната си контрола

Добруджа победи Белица с 4:0 в спаринг, игран в Добрич. Проверката бе последна за жълто-зелените преди подновяването на шампионата в Източната Б група.

Пред 200 зрители Добруджа прие на игрището с изкуствена тревна настилка четвъртия в Североизточната В група Белица, съставен изцяло от футболистите на Доростол.

Резултатът откри Недко Ангелов в 12 мин.

В 20 мин. Павлин Тодоров бе фаулиран в наказателното поле на гостите и сам изпълни отсъдената дузпа. Силният му удар, обаче разтресе горната греда. Павлин Тодоров се реваншира за пропуска си от бялата точка с красив гол с глава 4 минути преди почивката.

3 минути след подновяването на играта скоростна комбинация между Здравко Петров, Кяшиф Фахрединов и Ивайло Лазаров завърши с трети гол във вратата на Белица.

Крайното 4:0 фиксира Николай Станков в 60 мин.

Принудително още в средата на първото половреме бе заменен новопривлеченият Станимир Андонов, получил контузия. Много силен мач отново изигра завърналият се при жълто-зелените бранител Антон Димитров.

Равносметката от зимните контроли на Добруджа е 5 победи, включително и над третия в А група Черноморец (Бургас), 1 равенство и само 2 загуби.