СК „Десант“ – Добрич с трето място в Държавното първенство по кикбокс в сил лоу кик

Осем кикбоксьори от Добрич се представиха достойно в конкуренция със състезатели от 67 клуба от цяла България

СК „Десант“ – Добрич  с трето място в Държавното първенство по кикбокс в сил лоу кик

Осем състезатели от СК „Десант“ – Добрич участваха в Държавното първенство по кикбокс стил „лоу кик“, което се проведе от 8 до 10 март в  Стара Загора.

Добричкият спортен клуб по кикбокс "Десант" бе представен от Преслав Симеонов и Кирил Костадинов категория до 27 кг., 9-10 г.; Петър Николов категория до 30 кг., 9-10 г.; Батухан Бектеш кат. до 33 кг., 9-10 г.; Ники Илиев кат. до 45 кг., 13-14 г.; Станислав Вълков и Михаил Боев кат. до 51 кг., ЮМВ; Николай Великов кат. до 71 кг., мъже.

Кирил Костадинов, Петър Николов и Батухан Бектеш завоюваха бронзови медали, като Батухан спечели и специален приз “Лъвско Сърце”. Михаил Боев и Станислав Вълков победиха всички опоненти в категория до 51 кг и на финала Мишо завоюва шампионската титла, а Станислав стана вице шампион.

Николай Великов стана шампион в най-силната и конкурентна категория на мъже до 71 кг. Той победи убедително съперниците си и се окичи заслужено със златния медал.

СК "Десант" получи и купа за третото място  в първенството в общото класиране за 2023 г, измежду 67 клуба от цялата страна.