Добруджа с точка от Монтана

Монтана - Добруджа 2:2. Голмайстори: 1:0 Филип Ежике /17-а/, 1:1 Стефан Статев /34-а/, 2:1 Стефан Каменов /46-а/, 2:2 Ивайло Климентов /54-а/

Монтана и Добруджа завършиха двубоя от 17-и кръг на Втора професионална футболна лига при резултат 2:2. Филипе Ежике отбеляза точно попадение в 17-ата минута, след центриране. След гола Добруджа се оживи и направи няколко поредни добри атаки, но вратарят спаси. В 34-ата минута Стефан Статев изравни. Седмѝцата на Добруджа получи добър пас, отправи далечен удар към вратата, вратарят Васил Симеонов улови топката, но я изтърва и тя влезе в мрежата за 1:1.
В 37-ата минута Ивайло Климентов бе съборен фронтално пред наказателното поле и Добруджа получи право да изпълни пряк свободен удар. Стефан Статев изпълни, топката рикошира в стената и излезе в ъглов удар.
Веднага след почивката Стефан Каменов изведе домакините с гол аванс, след като Богдан Костов преодоля цялата защита на Добруджа и подаде към Каменов, който прати топката в мрежата на Аргилашки. В 54-ата минута Добруджа се върна в мача, след като Ивайло Климентов излезе зад защитата на Монтана и изравни резултата.
В 62-ата минута Аргилашки спаси чист гол, след бомбен удар на Филип Ежике. От 70-ата до 85-ата минута Добруджа изцяло владееше играта на терена, имаше няколко добри попадения, но липсваше завършващ точен удар към вратата на Монтана. Симеонов спаси чист гол в 82-ата минута, след като Ивайло Климентов преодоля цялата защита на домакините. В последната минута от редовното време Андриан Димитров бе оставен сам срещу вратаря, но прати топката в ръцете на Симеонов.