9 медала за СКЛА „Добруджа” на турнира „Дионисополис“ в Балчик

Спортният клуб по лека атлетика “Добруджа” завоюва 9 медала на турнира „Дионисополис” в Балчик. Това съобщи за Добрич онлайн треньорът Галин Костадинов.

В състезанието премериха сили 14 състезатели.

При мъжете в дисциплината „хвърляне на чук” златото грабна Никола Михов, който спечели и купа „Дионисополис”, а при жените в същото направление трета стана Гергана Иванова.

Ивайло Иванов стана трети при юношите в дисциплината хвърляне на чук, а Дияна Стоянова грабна бронза при девойките

При девойките под 18 години, в дисциплината „хвърляне на чук”, първото място отиде при Виктория Михова, а в дисциплината „мятане на диск” – Мариела Маркова стана втора.

Максим Пенков грабна бронза при момчетата под 16 години, хвърляне на чук, а Георги Пехливанов стана първи на „мятане на диск”

При най- малките - момчета 2008 – 2009 година,  Йосиф Стоянов стана втори в дисциплината „тласкане на гюле”.

Треньорът Галин Костадинов сподели, че е доволен от всички състезатели, които са премерили сили в турнира и им пожела още много добри представяния и високи постижения.