„Добруджа 07“ даде най-доброто от себе си, но загуби финала

„Нефтохимик“ /Бургас/ спечели с 3:2 спора за купа „България“ и триумфира с трофея

Волейболистите на „Добруджа 07“ се бориха мъжки до последното разиграване, но загубиха финала в турнира за Купата на България с 2:3 гейма от „Нефтохимик“ /Бургас/. Заключителната среща от надпреварата се състоя в Пазарджик, като шампионите спечелиха отделните части с 25:21, 23:25, 25:21, 23:25 и 15:11. Купата на България е втори трофей за бургазлии през този сезон, след като първо грабнаха Суперкупата в страната. За добричлии това беше пети финал в турнира, в който триумфираха през 2015 и 2017 година. Битката в зала „Васил Левски“ премина равностойно и при изключителен драматизъм. Бургазлии влязоха по-уверено в двубоя, наложиха превес до средата на първата част, след което закономерно надделяха с 25:21. През втория гейм добруджанци заиграха далеч по-уверено и с настроение, като след 12:12 взеха инициативата.

Последва ново равенство при 19-а точка, но в решителните моменти избраниците на Мирослав Живков не се огънаха. Така след важна намеса на мрежата на Георги Манчев изравниха – след 25:23 в своя полза. Третият гейм беше непредсказуем до 18:18. Добричлии дори поведоха, но съперникът реагира мигновено и обърна безапелационно резултата до 25:21. Притиснати до стената „зелените“ решиха да не изпускат шанса си, както да се предадат без бой. С известни колебания, добричките състезатели допуснаха „Нефтохимик“ да направи 21:21. След това те отново наклониха везните в своя полза, за да затворят частта на 23 точки. В тайбрека опитът на волейболистите от Бургас се оказа с няколко идеи по-рационален. Воденият от Николай Желязков тим сведе грешките до минимум и принуди добруджанци да приемат ролята на догонващи в резултата. Така Теди Салпаров и компания си извоюва комфортна преднина, позволила им да триумфират с 15:11, а с това да спечелят мача и купата с 3-2.