С 9 медала се завърнаха лекоатлетите от СКЛА „Добрич“ от Национален шампионат по хвърляния

Общо 9 медала завоюваха младите спортни звезди от СКЛА „Добрич” на Националния шампионат по хвърляния, който се проведе в Русе в края на миналия месец. Това съобщи за Добрич онлайн треньорът на клуба Галин Костадинов.

Ивайло Иванов грабна златото при юноши под 20 години, а Невена Христова стана първа при девойките от същата категория.

Никола Михов стана втори при мъжете.

Тодор Петров стана втори по мятане на диск в категория Юноши под 20 години, а Дияна Стоянова грабна среброто по хвърляне на чук в категория Девойки под 20 години.

При юношите и девойките под 18 години среброто спечелиха Драгомир Иванов и Виктория Михова, а Мариела Маркова завоюва два медала – сребърен на мятане на диск и бронзов на хвърляне на чук.

Гергана Иванова стана пета при жените, а Виктор Карамфилов – пети при юноши под 18 години.

Треньорът на СКЛА „Добрич” сподели, че е изключително доволен от всички състезатели. Той изказа своята благодарност към лекоатлетите, че продължават да прославят клуба и града и на всички, които с много труд продължават да помагат на спорта.