„Добруджа“ стартира с пролетна победа

Ръководните фактори в клуба пропуснаха срещата със „Созопол“

Футболният отбор на „Добруджа“ започна с победа пролетния дял на първенството във Втора лига. В мач от XVIII кръг добричлии прекършиха пред празни трибуни у дома с 2:1 състава на „Созопол“. „Жълто-зелените“ вложиха желание и хъс в срещата, което им позволи да се поздравят с крайния успех. Избраниците на треньора Светослав Петров се адаптираха по-добре към почистения от снега, но недостатъчно добър терен, което им позволи да поведат в резултата още в 6-ата минута. Името си сред голмайсторите записа новото попълнение Преслав Петров. Централният бранител засече топката с глава след корнер и попадна в прегръдките на съотборниците си - 1:0. Равновесието бе възстановено в 32-ата мин., когато опитният Диян Молдованов се възползва от грешка в добруджанската защита и изравни. Три минути по-късно бе отменен гол на домакините заради дискусионна засада. В 41-ата мин. Димитър Алексиев се озова на голова позиция, но от 6-7 метра не нанесе добър удар и не застраши вратарят на гостите Росен Андонов. Второто полувреме тръгна по ударен начин за добричлии, които още при първата си атака в 46-ата мин. направиха 2:1. Иван Винков напредна по десния фланг и с точен пас в нак. поле намери Цветан Илиев, който технично оплете топката в мрежата. В оставащите минути до края на двубоя на игралното поле преобладаваха повече единоборствата и битката, което не позволи на двете единайсеторки да достигнат до нови попадения.

Благодарение на победата домакините събраха актив от 19 точки, с една по-малко от „Созопол“, и заемат 10-о място във временното класиране. Неприятно впечатление направи, че на стадион „Дружба“ пак не бяха забелязани хора от Управителния съвет на ФК „Добруджа“, които с безразличието си нагледно показаха, че липсва желаната комуникация със спортно-техническия щаб и състезателите. Главният мениджър и ст. треньор Светослав Петров от своя страна даде висока оценка за начина на игра и себераздаването на футболистите. Предвид факта, че имаме 7 нови попълнения, които с изявите си ми вдъхват оптимизъм за представянето през пролетта, ще бъде жалко ако в рамките на броени месеци разбием на практика втори отбор, не скри загрижеността си наставникът.
„Добруджа“ игра в състав: Ив. Василев, Б. Чуканов, Цв. Радев, Г. Илиев, Пр. Петров, Як. Идризов, Ив. Винков /77 - Ер. Почански/, Цв. Илиев /90 - Ст. Митев/, Д. Алексиев /89 - Д. Филипов/, Ах. Адемов, М. Пушкаров.