Трите точки на терена на лидера изпусна „Добруджа“

Домакините от „Кариана“ се добраха до равенството в последните секунди на двубоя

Нов положителен проблясък в представянето си в първенството на Втора лига показаха футболистите на „Добруджа“. В мач от Х кръг добричлии достигнаха до 2:2 на терена на лидера в групата – „Кариана“. Избраниците на треньора Светослав Петров дори могат да съжаляват, че не си тръгнаха с пълен комплект точки от област Монтана. Домакините от Ерден се добраха до изравняването в заключителните секунди от двубоя, след като в 84-ата минута се оказаха губещи в резултата. „Кариана“ поведе с гол от съблекалнята още в 1-ата мин., когато бранителите на „жълто-зелените“ допуснаха Светослав Дичев да опъне мрежата зад Иван Василев. До края на първото полувреме добруджанци опитаха да се отърсят от шока и да изравнят, но така и не успяха да намерят път към целта.

На почивката гостите внесоха необходимите корекции и подобриха значително играта си в атакуващ план. Така се стигна до 69-ата мин., когато бранителят Цветелин Радев засече центриране на Илиян Капитанов и с глава се разписа за 1:1. Това даде допълнителен импулс в действията на добричлии, които бяха решени да достигнат до обрат. Той стана факт в 84-ата мин., когато влезлият като резерва юноша на клуба Димитър Василев оползотвори извеждащо подаване на Капитанов и покачи. Все пак домакините не се предадоха и в добавеното време на мача направиха 2:2. Равенството фиксира Стоян Предев, отбелязал в отчаянието си ефектно попадение след корнер. Нелеп червен картон получи Ерай Карадайъ, навлязал на игралното поле от пейката след втория гол на „Добруджа“ във вратата на ерденци. По този начин нападателят ще наблюдава от трибуните на стадион „Дружба“ следващото шампионатно домакинство срещу „Пирин“ /Благоевград/. Срещата е насрочена за 25 октомври /неделя/. „Жълто-зелените“ заемат 11-о място във временното класиране с актив от 10 точки, а „орлетата“ са трети с 19 пункта.