Добруджа загуби от Сливен в скандален мач

Сливен спря победната серия на Добруджа. Домакините се наложиха над гостите от Добрич с 2:0 в мач от 9 кръг на Източната Б група.

И двата гола паднаха още до почивката. Първо Младен Димитров си отбеляза автогол, а скоро след това главният съдия отсъди измислена дузпа за Сливен, с която домакините удвоиха аванса си.

Реферът още веднъж ощети добричлии през първата част, като показа пресилен червен картон на вратаря на Добруджа Николай Марков. Фен на Сливен пък нахлу на терена и удари с юмрук Марков.

След червения картон, таранът на Добруджа Павлин Тодоров бе заменен, а под рамката на вратата застана Николай Радомиров. Стражът на 3 пъти през втората част спаси удари на бившия добруджанец Ивелин Костов - Барона, който излизаше сам срещу Радомиров.

Агитка от около 20 човека от Добрич пропътува далечното разстояние до Сливен и бурно подкрепя Добруджа през целия мач.

Въпреки загубата, Добруджа запази седмото място във временното класиране.