„Добруджа 07“ не остави шансове на гостите от Разлог

Домакините спечелиха с лекота първата си среща за годината в Суперлигата срещу „Пирин“

Мъжкият волейболен отбор на „Добруджа 07“ направи летящ старт във втория дял на първенството от Суперлигата на България. В дебютното си домакинство за 2020 г. добричлии се наложиха в зала „Добротица“ с 3:0 гейма над „Пирин“ /Разлог/. Двубоят от ХII кръг в елита премина изцяло под диктовката на избраниците на треньора Петър Шопов, които не оставиха шансове на съперника от югозападната част на страната.

Добруджанци имаха известни колебания в представянето си единствено в началото на първата част, в която допуснаха гостите да вземат аванс от две точки – 3:5. Постепенно домакините коригираха изявите на мрежата и намериха ритъма си на игра, за да постигнат обрат и в крайна сметка да спечелят гейма с 25:22. През втората част добричлии бяха повече от безапелационни, за да я затворят в своя полза с категоричното 25:13. И в трети гейм съпротивителните сили на „Пирин“ се оказаха недостатъчни. Домакините поддържаха комфортен аванс от 5-6 точки, позволили им да достигнат до успех с 25:18 и крайното 3:0. Благодарение на победа №8 в шампионата добричките волейболисти се изкачиха до четвърто място във временното класиране с актив от 25 точки. В следващия XIII кръг, на 31 януари, „Добруджа 07“ гостува в столицата на „Славия“.