„Добруджа“ сложи четворка на „Шумен“

По две попадения в отделните полувремена видяха зрителите на стадион „Панайот Волов“

Поредна победа под №11 записа футболният тим на „Добруджа“ в първенството на Североизточна трета лига. В мач от XII кръг добричлии се наложиха с 4:0 на терена в Шумен над едноименният отбор и продължават уверено да държат лидерската позиция в групата. Домакините имаха нещастието да си отбележат автогол след четвърт час игра, с който „жълто-зелените“ поведоха в резултата. Десетина минути преди почивката на стадион „Панйот Волов“ Денис Кадир оплете отново топката в мрежата след центриране на Мартин Дичев за 2:0 в полза на гостите.

По-стойностният състав на терена продължи да атакува и да търси нови попадения през второто полувреме. Името си сред голмайсторите за класическото 3:0 записа Стефан Митев, оползотворил подаване на Денис Кадир. Точка на спора в 66-ата мин. сложи Кристиян Петков. Нападателят получи хубав извеждащ пас и преодоля съперниковия страж за крайното 4:0. В следващия шампионатен кръг в Добрич гостува състава на „Калиакра“ /Каварна/.