Летящ старт за Септември (Тервел)

Септември (Тервел) започна сезона във В група с победа над един от основните си конкуренти за първите места - Дунав (Русе).

В мач от първия кръг на Североизточната В група Септември (Тервел) победи Дунав с 2:1. Гостите от Русе откриха чрез Огнян Брайнов 10 минути преди почивката.

През втората част добрата игра на домакините от Тервел им осигури пълен обрат и първи три точки за новата кампания. Головете за Септември отбелязаха Стефан Стефанов и Господин Господинов. Равенството дойде след далечен удар в гредата, при който топката тупна зад голлинията, а вторият и победен гол за тервелчани падна от дузпа.

Припомняме, че през лятото Септември бе само на минута от класиране за професионалния футбол, но с гол от дузпа в края на редовното време Нефтохимик (Бургас) спечели баража за влизане в Б група.

Футболистите на Радослав Вардаров и през този сезон се очертават като сериозен кандидат за призово класиране във В група.