„Добруджа 07“ изпусна победата в зала „Добротица“

Отборът на „Монтана“ достигна до успеха след тайбрек

Втора загуба в първенството на Суперлигата допуснаха волейболистите на „Добруджа 07“. Добричлии бяха надиграни в зала „Добротица“ с 2:3 гейма /25:19, 11:25, 25:21, 22:25, 8:15/ от състава на „Монтана“.

Гостите достигнаха до успеха след тайбрек, спечелен с 15:8. Иначе срещата започна добре за домакините, който взеха първия гейм д 25:19. Избраниците на водения от добричлията Даниел Пеев тим нанесоха психологически удар през втората част, през която преминаха почти без съпротива за 25:11 в своя полза. Подкрепяни от верните си привърженици, добруджанци успяха да се върнат в мача след 25:21. Съперникът от Северозападна България отново стабилизира играта си и след 25:22 достигна до тайбрек. В него играчите на Пламен Христов не издържаха на напрежението и отстъпиха с 8:15, за да се свлекат до 6-о място във временното класиране. Най-резултатен за „Добруджа 07“ в двубоя бе Велизар Чернокожев с 21 точки.