Започна подмяната на парапета по бул. „Добруджа“

От днес стартира демонтажът на стария парапет на мостовото съоръжения на бул. „Добруджа“.

Юли 19, 2018 - 10:54
Юли 19, 2018 - 10:54
 0
Започна подмяната на парапета по бул. „Добруджа“

Това съобщиха от Общината в отговор на запитване на Добрич онлайн.



Въведена е временна организация на движението. Дейностите по премахване на стария парапет и монтажа на новия ще отнемат около месец, информират от фирмата-изпълнител. 

От Община Добрич призовават гражданите да спазват сигнализацията до приключване на строително-монтажните работи.

Припомняме, че в средата на май зам.-кметът на Добрич арх. Боян Коларов съобщи, че подмяната ще струва почти 43 000 лева, заложени са и 10 процента непредвидени разходи.

Новото съоръжение трябва да бъде изградено по всички правила по Закона за устройство на територията и не става въпрос за ремонта му, а за подмяната му с напълно ново, обясни тогава арх. Коларов.