Радосвета Симеонова започна годината с титла

Състезателката на СКЛА "Добруджа 99" - Добрич влезе в 2018-та по шампионски. Тя спечели първата си титла още в първите минути на новата година.

Радосвета Симеонова започна 2018-та в познатия си шампионски стил, продължавайки усшената си серия от призови класирания.

За 34-ти път се проведе международният лекоатлетически пробег в центъра на град Правец. Състезанието, на което участниците традиционно стартират в последните минути на старата година и финишират в първите на новата, събра елитни бегачи от цяла България и чужбина.

При жените дистанцията е 4-километрова. Участваха 15 лекоатлетки от страната, Македония и Румъния.

Първото място спечели националната шампионка на маратон, спортно ходене и стипълчейз Радосвета Симеонова от СКЛА "Добруджа 99". Тя отново показа отлична форма и финишира за 13.50:40 мин. Втора в Правец се класира Таня Димитрова от Костенец, а трета е Стефани Стоянова от София. Първите шест си разпределиха наградния фонд на състезанието. След края му всички се хванаха на първото за годината дунавско хоро.