Добруджа се класира на 1/2-финал за купата след победа над Левски

Жълто-зелените спечелиха с 32:26.

Добруджа победи втородивизионния Левски (град Левски) на 1/4-финалите за Купата на България по хандбал за мъже. Срещата се игра днес в Шумен. Отборът от Добрич на почивката водеше с 19:16, а през второто полувреме увеличи аванса си и спечели с 32:26.

Най-резултатният хандбалист на Добруджа бе Джошкун Якубов с 11 гола. 6 пъти се разписа Калин Евтимов. Стефан Ефтимов и Илиян Денев вкараха по 3 гола, а Илиян Илиев, Стилиян Стоянов и Михаил Нейчев - по 2. По 1 попадение за победата добавиха Александър Димитров, Мирослав Симеонов и Стефан Кирилов.

Успехът срещу Левски класира Добруджа на 1/2-финал. Следващият съперник на жълто-зелените в турнира ще бъде определен утре в Габрово в мач между местния Чардафон и Пирин (Гоце Делчев).

Мачовете от финалната четворка за Купата на България по хандбал за мъже ще бъдат в средата на март 2018-та.

Припомняме, че ХК Добруджа е двукратен носител на трофея - през 2009 и 2011 година.