Добруджа отпадна за купата

След като отстраниха 3 отбора, жълто-зелените приключиха участието си в турнира при четвъртия мач и ще се съсредоточат върху изявите си в първенството.

В мач за Купата на аматьорската лига Добруджа загуби от Хитрино с 4:0 на стадион "Дружба" в Добрич. Срещата противопостави шампионите на област Добрич и Шумен. Домакините започнаха мача по-активно, но гостите показаха изключително висока успеваемост при редките си атаки. На почивката Хитрино водеше с 2:0 с голове в 27 и 32 мин. Последваха попадения в 57 и 62 мин. Добруджа се отчете с 2 греди през второто полуврвме - при удари на Георги Колев и Васко Боев. Така Хитрино се класира на 1/2-финал в зона Североизточна България за Купата на аматьорската лига. Добруджа пък вече насочва своето внимание само към голямата цел - първото място в трета Североизточна група и завръщане в професионалния футбол. Отборът на Добрич има 3 точки аванс пред втория Суворово и 10 пред третия Хитрино.