Победната серия на Добруджа продължи с 9:0

Жълто-зелените постигнаха най-убедителния си успех от началото на кампанията и запазиха първото място. Отборът на Добрич записа десета поредна победа - 7 за първенство и 3 за купата. С хеттрик се отличи Румен Николов. Нападателят вкара 3 гола с глава за 12 минути.

В мач от трета Североизточна група Добруджа победи Бенковски (Бяла) с 9:0 на стадион "Дружба" в Добрич. Срещата противопостави първия срещу последния в класирането.

Резултата откри Симеон Симеонов от дузпа в 9 мин. Лионел Матадос бе фаулиран в наказателното поле на гостите и опитният халф със силен удар от бялата точка изпрати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратаря. В 26 мин. Лионел Матадос покачи на 2:0. В края на първото полувреме Румен Николов отбеляза 3 гола с глава след центрирания. Между първите две от тези попадения той записа и асистенция - голов пас към Георги Колев за 4:0. Още 3 гола паднаха във вратата на гостите след почивката. 2 минути след подновяването на играта Станимир Андонов с красив изстрел покачи на 7:0. На два пъти след това се разписа Кристиан Пешков - в 70 и 81 мин.

Целият мач се игра само в едната половина на терена - тази на гостите, които на два пъти бяха спасени от двуцифрена загуба от гредата след удари на Георги Колев и Румен Николов.

Така Добруджа събра 25 точки от 8 победи и 1 равенство в първите 9 шампионатни срещи при голова разлика 30:5. Отборът на Добрич запазва първото място в класирането, даващо квота за професионалния футбол през следващия сезон.

Жълто-зелените показаха, че се намират в много добра форма. Днес те постигнаха десета поредна победа - 7 за първенство и 3 за Купата на аматьорската лига. За 2 мача в рамките на 3 дни Добруджа отбеляза 17 гола - 8 в сряда на областния финал срещу Септември (Тервел) и още 9 днес срещу Бенковски (Бяла).