Силен старт за старшата на Добруджа

В първия кръг възпитаниците на треньора Стефан Славов спечелиха областното дерби срещу Калиакра.

Добруджа започна с победа новото първенство по футбол за юноши старша възраст, до 19 години, в зона Североизточна България. В мач от 1 кръг в Добрич жълто-зелените победиха втория в групата в последните два сезона Калиакра с 3:1.

Добруджа поведе след автогол на футболист от Каварна. Последваха три 100-процентови положения пред вратата на Калиакра, но до втори гол не се стигна. Вместо това след статично положение Калиакра изравни и на почивката резултатът бе 1:1.

С много силна игра през второто полувреме Добруджа заслужено спечели областното дерби. След пробив на Стефан Митев, Емо Ангелов отново изведе домакините напред. В края на мача Виктор Георгиев се разписа за крайното 3:1 за домакините.

Така отборът, воден от треньора Стефан Славов, записа 3 точки на старта на кампанията. В следващия кръг, след седмица, юношите старша възраст на Добруджа гостуват на Светкавица в Търговище.