Класическа победа за Добруджа срещу Септември (Тервел)

Първи попадения за Румен Николов и Георги Колев с жълто-зеления екип, Кико Петков отново бележи за Добруджа.

В мач от трета Североизточна група Добруджа победи Септември (Тервел) с 3:0 пред близо 400 зрители на стадион "Дружба" в Добрич. Всички попадения паднаха след почивката. Влезлият на полувремето Румен Николов откри резултата в 54 мин. След още 3 Георги Колев покачи на 2:0, като и за двамата това бяха първи голове за новия им отбор. В 69 мин. Лионел Матадос бе фаулиран в наказателното поле на гостите. Васко Боев изпълни отсъдената дузпа, но ударът му попадна в дясната греда на вратата. 10 минути преди края Кристиян Петков ознаменува заврщането си в Добруджа с красив гол, оформяйки крайното 3:0. И докато през първата част играта бе сравнително равностойна, то през втората домакините имаха категорично превъзходство, като отправиха още множетсво опасни удари и само отличните изяви на вратаря Николай Николов спасиха Септември от по-изразителна загуба.

Така Добруджа добави 3 точки към актива си и вече има 7 от 2 победи и 1 равенство в изиграните 3 срещи от началото на кампанията. Септември пък остава с 6 точки след 2 успеха и 2 поражения.