Момчил Петков е на крачка от медал на световното

Кръг преди края шахматният талант на Добрич дели 2-6 място и е на половин точка зад едноличния лидер.

Седма победа на световното първенства по шахмат за момчета до 12 години в Покос де Калдас, Бразилия постигна Момчил Петков. В десетия кръг състезателят на клуб "Енергия 21" - Добрич победи американеца Кристофър Йо.

Сред 93-мата участници, шестима състезатели имат шанс за световната титла преди последния кръг. Лидер е американецът Джъстин Уанг с 8 точки. След него петима шахматисти имат по 7.5. Сред тях е и шампионът на България и на Европейския съюз Момчил Петков. В последната си партия днес ученикът от ОУ "Христо Ботев" ще играе с руснака Володар Мурзин в пряк спор за място сред медалистите.

На световното първенства по шахмат за момчета до 12 години Момчил Петков до тук постигна 7 победи, веднъж записа реми и само на два пъти загуби.