Добруджа загуби първата контрола

Жълто-зелените бяха напълно равностойни до 70 мин. на третия в Б група.

Футболистите на Добруджа изиграха днес първата си контрола. На "Спорт палас" край Варна отборът от Добрич загуби от Созопол с 5:1. Въпреки резултата добруджанци се представиха много добре и допуснаха разликата да се оформи в самия край на мача. Важен факт е и че Созопол е по-напред в подготовката и вече изигра две контроли.

Добруджа започна силно мача и повече с гол на Явор Колев. До почивката Созопол успя да изравни. До 70 мин. резултатът се запази 1:1, като Добруджа организира добри атаки и пропусна два чисти гола. Созопол поведе с гол от дузпа, а в края отбеляза още 3 попадения.

Всички футболисти на Добруджа играха по едно полувреме, включително и шестима юноши. Неофициален дебют с жълто-зелената фланелка записаха новите попълнения Тодор Тодоров, Илиян Капитанов и Мердин Мехмедов.

Следващата контрола на Добруджа е срещу Септември (Тервел) на 1 февруари в Добрич.