5 златни медала от 5 старта за Антония Михова

Състезателката на СКПС "Добруджа" спечели 5 първи места на състезание в Бургас.

Турнир по плуване за ветерани се проведе в Бургас. Той бе организиран от местната община и клуб "Черноморец". Турнирът "Мастърс Бургас" се проведе за втора година. Този път участваха 13 клуба от България.

Спортен клуб по плувни спортове "Добруджа" бе представен от шестима състезатели.

Плувците от Добрич показаха добра форма и достигнаха до множество предни класирания.

Най-добре отново се представи Антония Михова. Според регламента всеки състезател имаше право на 5 старта в своята възрастова група. Плувкинята от Добрич спечели златния медал във всяка дисциплина, в която участва. Тя се класира първа на 50 метра свободен стил, гръб, бътерфлай и бруст, както и на съчетано плуване.

Така Антония Михова добави нови 5 медала към богатата си колекция от отличия. През тази година тя спечели 4 титли от 4 старта на държавното първенство във възрастова група 40-44 години. Класира се 19-та на 50 метра бруст, 24-та на 200 метра съчетано плуване и 28-ма на 200 метра бруст в конкуренцията на над 800 участнички в дисциплините на Европейското първенство в Лондон. Преди 3 седмици на международен мастърс турнир в Кипър тя спечели 2 титли и общо 5 медала.