Черноморец (Балчик) запази преднината си пред Добруджа след равенство в дербито

Дербито на кръга и на сезона в трета Североизточна група завърши наравно - 1:1.

В мач от 15 кръг на трета Североизточна група Добруджа и Черноморец (Балчик) завършиха наравно пред около 400 зрители на стадион "Дружба" в Добрич. Срещата бе директна битка за първото място, даващо право на промоция в професионалния футбол.

Гостите поведоха в 39 мин., когато след остро центриране на Илиян Капитанов защитникът Иван Иванов в опита си да изчисти си отбеляза автогол. През второто полувреме жълто-зелените се хвърлиха с всички сили в атака и играта се пренесе изцяло пред вратата на Черноморец. В 61 мин. удар със задна ножица на Кристиан Пешков срещна горната греда. 8 минути преди края Даниел Димитров се озова на стрелкова позиция в наказателното поле на гостите, но точно при изстрела бе ударен в лицето от Мирослав Начев. Главният съдия посочи бялата точка, а футболистът на Черноморец получи втори жълт картон и остави отбора си с 10 човека. Тодор Колев изпълни точно отсъдената дузпа и изравни - 1:1. Добруджа продължи да атакува в търсене на пълен обрат, но в добавеното време гостите на два пъти бяха по-близо до нов гол при опасни контри.

Така и двата отбора добавиха по една точка и разликата между тях се запази. Черноморец вече има 33, а Добруджа - 28.